Patlatma Taş
Bilindiği üzere Mpatlatma-tas-kaplama-uygulamaermer, Granit, Traverten gibi doğal taşlar mimaride yapı ve dekorasyonlarda büyük rol oynamaktadır. Özellikle son yıllarda rehabet gören Traverten,Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında teknolojinin el verdiğince, fayans, patlatma, file üstü mozaik vs. gibi çok çeşitli şekillerde işlenip evlerimizde ve diğer mekanlarda yerini almıştır.

Patlatma taşlar
(2.5*5 ) – (5*10 )ebatları fileli olarak üretilebilmektedir .
Daha büyük ebatlardaki ürünler file üzerinde çok sağlıklı durmayacağı için fileli olarak üretilmemektedir .

Kolay uygulanabilirliği ve uzun ömürlü olması sebebiyle patlatma taşlar içerisinde en çok tercih edilen tür traverten patlatma taşlardır. Uygulandığı dış alanlarda iklim değişikliklerinden etkilenmeyeceği için bu taşlarda renk değişimi olmayıp görüntüsünden pek bir değer kaybetmez. Dekoratif traverten patlatma taşı ihtiyaca göre iç ve dış mekan dekorasyonlarında veya kaplama taşı olarak kullanılabilmektedir.

İhtiyaç ve zevkinize göre kullanım alanları, Firmamızın 14 yıllık deneyimlerimize dayalı olarak sizlere sunulmaktadır.

Son zamanlarda Toplu Konut projelerinde ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Kapsamında Müteahhitlerin Tercih ettiği “Komple Bina Giydirmesi & Fransız balkon alınlarında,
Bireysel Müşterilerimizin “Yatak başlıklarında , Salon duvar kaplamalarında,Antre girişlerinde, Tv ünitesi arkalarında genel olarak kullanılmaktadır.

Aşırı Dekoratif olması sebebiyle bahçe duvarı taş kaplamasında, şömine bacalarında, süs havuzların duvarlarında ve merdiven yan duvarlarında dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır.
Bunlarla beraber çok hızla yaygınlaşıp , Otel giriş ve oda duvar kaplamalarında , Ofis duvar kaplamalarında ,Mağaza vitrinlerinde ve dekoratif özellik taşıyan bütün yüzeylerde güvenle kullanılan yegane kaplama malzemesidir.
Kaba sıvadan sonra düzgün yapılan ince ve taze sıva üzerine fileli taş plakaları takoz yardımı ile geçmeli olarak uygulanmaktadır .

Bakımı kolay olan bu ürünün doğru zamanda doğru ürünleri kullanarak ömür boyu doğal güzelliğini ve dayanıklılığını korumaktadır.
Koruyucu kimyasal seçimi de çok önemli olup, ürünün yapısına uygun kimyasal doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Koruyucu kimyasallarda su itici, leke itici, ıslak görünümlü vs.. olarak değişmektedir.
Kullanacağınız ürünle ilgili koruyucu kimyasal ve vernikler ile ilgili bilgiyi İstanbul Taşçı mağazalarından yada bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

PATLATMA TAŞ ÇEŞİTLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın