Patlatma Taş Nedir & Nerelerde Kullanılır ?

Patlatma taş uzun bir imalat süreci  ve el işçiliği ile elde edilip detaylı işlemler gördükten sonra ev dekorunda, iş yerlerinizin dekorlarında binaların dış cepherlerin görüntüsünü güzelleştirmekte kullanılan uzun ömürlü ve tamamen doğal yegane kaplama ürünüdür .

Peki doğaltaş’lar nerelerde nasıl üretiliyor ve bu doğal taşlar nereden geliyor birazda bunlar hakkında bilgi paylaşalım sizlerle.

Diğer görseller için Tıklayın

 

 

Türkiye Dünya Ülkeleri arasında Maden rezervlerinin en zengin ülkeleri arasıda yer almaktadır. Türkiye yer altı kaynakları yönünden dünya madenciliğinde adı geçen 132 ülke arasında toplam üretim değeriyle 28inci ve maden çeşitliliği sebebiyle  10. sırada yer almaktadır.

Türkiyenin çeşitli yerlerinde doğaltaşlar bulunmaktadır. Türkiye’nin 80 bölgesinde 150’den fazla değişik renk, desen, ve kalitede mermer rezervleri bulunuyor. Türkiye’nin mermer potansiyelinin 5,1 milyar metreküp civarında olduğu tahmin ediliyor.Patlatma taşların kullanıldığı taş cinslerinin  çoğunluğu ise Limra,Mermer ve Traverten’dir

 

 

 

 

 

Patlatma taşların ilk zamanlarda fileli olarak değil tek tek döşeniyordu.

2.5×5 cm civarında bir taş düşünün ; Ve ortalama bir Tv arkası doğal taş uygulaması yapacaksınız…
Sadece taşları saymaya kalksanız bile yorulursunuz,çünkü binlerce taşı tek tek döşemeniz gerekecektir.

Artık Patlatma taş uygulaması zahmetli bir üretim sonrasında çok daha kolay hale getirildi.

Fileli olarak üretilen taşların 30×30 ebatlarında birbirine geçmeli olarak üretilmesi, uygulama yapılacak alanda işçilik ve zamandan tasarruf kazandırır hale geldi,

Fileli patlatma taşlar birbirine geçmeli olarak uygulandığı için çok daha kısa bir sürede artık döşenebiliyor.

Doğaltaş’ların uygulandığı alanlardaki faydaları ise anlatmakta bitmiyor;
Doğaltaşlar ; Uzun ömürlü olması ve kolay uygulanabilir olmasından dolayı Patlatma taş’ların içerisinde en çok tercih edilen çeşitler mermer ve travertenlerdir.
Uygulandığı alanlarda iç ve dış mekan fark etmeksizin iklim koşullarından etkilenmeyen doğaltaş’larda renk değişimi ve deformasyon yaşanması söz konusu olmaz.

Dekoratif patlatma taş çeşitleri ihtiyaç duyulduğu her türlü alanda dekoratif olması sebebiyle iç ve dış mekanların tercih edilebilecek en iyi ömürlük duvar kaplama ürünüdür.

İhtiyaç duyduğunuz yada zevkinize göre seçebileceğiniz patlatma taşlar İstanbul Ümraniye bölgesinde bulunan Doğaltaş mağazamızda sizlere birbirinden farklı yüzlerce çeşitler ile sunulmaktadır ..

Patlatma taş, Duvar kaplama, Antik Tuğla,Fiber panel,Mermer Patlatma gibi ürünler hakkında detaylı bilgi almak için Modoko bölgesinde olan Mağazamızı ziyaret edebilirsiniz yada bizi hemen ara butonuna tıklayarak da sipariş verebilirsiniz .