beyaz-tugla-10

Firmamız tarafında özenle üretilen beyaz antik tuğla kaplama. Ölçüleri 7×24 cm +-1,5 cm’dir. İç ve dış mekânlarda duvar kaplama malzemesi olarak kullanılır. Renginden dolayı dış mekânlarda çok tercih edilmez. Ama boyanabilir olması ve kolay temizlenmesi gibi artılarından dolayı dış mekânlarda da kullanılmaktadır. Beyaz tuğla üretilirken beyaz hammaddeler kullanılarak üretilmiştir. Sonradan boyama değildir. Beyaz tuğla iç mekânlarda alanlarınıza ferahlık katar. Tekrar tekrar boyanabilir. Daha sonradan dekor değişikliğine gidilirse eğer boyayabilirsiniz. Beyaz tuğla uygulaması daha önce tuğla uygulaması yapmamış ustalar tarafından yapılması çok zordur. Firmamızdan bununla ilgili destek alabilirsiniz.

Duvar ölçüsü hesaplamak yani M2 belirlemek. Duvarınızı önce soldan-sağa yani genişliğini ölçmeniz gerekir. Daha sonradan yüksekliğini ölçebilirsiniz. Genelde ev yükseklikleri 260-280 cm’dir. Örneğin genişlik 350 cm. Yani metre olarak 3,5 metre oluyor. Yükseklik 270 cm yani, 2,7 metre oluyor. 3,5×2,7=9,45 M2 çıkıyor. Buna yarım M2 fire payı eklersek duvarınızın toplam metrekaresi 10 M2 oluyor. Beyaz tuğla için sarf malzemeleri, her 7 m2 için 1 adet (25 kg) beyaz yapıştırıcıdır. Aynı şekilde de her 7 m2 için 25 KG beyaz çimento ve 1 torba ince kum derz için gereklidir. Çıkan metrekareler bu ölçülere göre hesaplanabilir.

Beyaz tuğla duvara uygulandıktan sonra üzerine delik açılabilir. Çivi de çakabilirsiniz. Çünkü birinci kalite hammaddeler kullanılmaktadır. Sayfamızda bununla ilgili örnek görsel görebilirsiniz.

Uygulama süreleri, bir usta için günlük maksimum uygulama 15 M2’dir. Bu hesap yerin durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Ama bu işin tamamının bitmesi anlamına gelmez. Bir sonraki gün usta derz işlemi için alana tekrar gitmesi gerekir.

Beyaz tuğla duvara uygulandıktan sonra ek olarak 2 cm bir kalınlık olur. Beyaz tuğla kalınlığı 1,5 cm ile 2 cm arasındadır. Doğal görünümlü olması için kalınlık farklılıkları vardır. Bu ışık uygulamasında gölgeler oluşturarak tuğlanın farkını ortaya çıkarır.

İmalathanemiz siz müşterilerimize her zaman açıktır. Merakınızı gidermek isterseniz ziyaret edebilirsiniz. Kullanılan hammadde ve imalat şeklini görebilirsiniz.

beyaz-tugla-3

beyaz-tugla-3

beyaz-tugla-9

beyaz-tugla-9

beyaz-tugla-8

beyaz-tugla-8

beyaz-tugla-7

beyaz-tugla-7

beyaz-tugla-6

beyaz-tugla-5

beyaz-tugla-5

beyaz-tugla-4

beyaz-tugla-4

beyaz-tugla-2

beyaz-tugla-2

beyaz-tugla-1

beyaz-tugla-1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın