2.5×5 KLASİK TRAVERTEN

 

Klasik traverten modeli  birbirinden farklı yüzlerce farklı kesim ve ebatta hazırlanabilmektedir.

Genellikle denizli bölgesindeki Taş ocaklarından çıkarılan klasik traverten fabrikamızda özenle 2.5×5 cm’ e ebatlanarak kalite kontrollerden geçtikten sonra son kullanıcıya sunulmaktadır .

Neden Tercih edilmeli ?

Klasik traverten modelinin rengi ve rustik yapısıyla bulunduğu ortam iç veya dış mekan farketmeden uyum sağlayabilecek dekoratif bir  üründür. Krem renk  tonlarında olan Klasik traverten 2.5x5cm ebatlarında üretilmesine sebep küçük alanlarda da kolaylıkla uygulanabilir olmasıdır. Zarif ve doğal görüntüsüyle ortamlardaki zenginliği bir kat daha artıran bu modelimiz fileli olarak üretilmektedir .

Neden Fileli Patlatma Taş?
Patlatma taşların birbirinden farklı yüzlerce ebatta üretildiği bilinmektedir. Fabrikamızda üretilen klasik traverten modelimiz 2.5×5 cm ebatlarında üretilir.Buda ürünün file üzerinde durmasına kolaylık sağlamaktadır.5×10 cm ebatlarının üzerindeki doğaltaş patlatma taş modelleri fileli olarak üretilmesi pek sağlıklı değildir.Bunun sebebi ise solvent bazlı yapıştırıcıların belli bir ebattan sonra taşı file üzerinde taşıyamamasından kaynaklanmaktadır.
Fileli olarak üretilen Doğaltaşlar genellikle 2.5×5 cm yada 5×10 cm ebatlarındadır. Fabrikamızda özenle hazırlanan bu ürünler,Ummalı bir çalışma ile işlem sırasına koyularak yapılmaktadır.
Fileli patlatma taşların uygulanması kolay ve daha uzun ömürlü olarak duvarlarınızda tutunabilmesi için gerekli çalışma fabrikamız tarafından yapılmaktadır. Bütün kolaylıkları son kullanıcıya sunabilmek için tüm Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır.

Fileli patlatma taşı satın almanızın faydaları çoktur; Fileli patlatma taş modelleri uygulama için büyük kolaylık sağlar, zamandan tasarruf ettirir. 2.5×5 cm Fileli patlatma taş çeşitlerimiz fabrikamızda 30×30 cm ebatlarında geçmeli olarak hazırlanmaktadır .Filelerin birbirine geçirilerek uygulanmasıyla çok büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Bu sayede ortalama olarak 15-20 m2 civarında bir duvarı tek bir usta kolaylıkla duvara uygulayabilmektedir.
Uygulama alanları nelerdir ?
Patlatma taşlar birbirinden farklı yüzlerce ebatlarda olduğu gibi uygulanabileceği alanlarda bir o kadar geniştir. Patlatma taşlar hem iç mekanlarda hemde dış mekanlarda kullanılabilmektedir.

Genellikle Tv arkasında uygulanma konusunda popüler olan patlatma taşlar uzun ömürlü ve doğal görüntüsüyle uygulandığı alana bambaşka bir hava katmaktadır.Patlatma taşlar uygulandığı alanda ömürlük olarak kalabilirler.Ekstra bakım gerektirmeyen bu taşlar için daha sonradan boyanmaya ihtiyaç duymamaktadır.Patlatma taşlar iç mekanlarda rutubet ve nemden korur .Yazın serin kışında soğuk havalardan sizi korur,ısıtma yada soğutma maliyetlerinizi düşürür.

Günümüzde bir çok yapı ürününde kimyasal vardır. Doğaltaşlar adını aldığı tamamen taş ocaklarından çıkarılarak el işçiliğiyle üretilmektedir ve içerisinde ekstra bir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle iç mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

İç mekanlarda kullanılan patlatma taş çeşitleri dış cephelerde de kullanılmasında bir sakınca yoktur .Patlatma taşlar günümüzde dış cephelerde bina giydirmelerinde kullanılabilir.Bahçe duvar kaplamalarında kullanılan patlatma taşlar Kışın soğuğundan yada yazın sıcağından etkilenmezler.

Bunun gibi kullanılabilecek alanlardan bir kaçı şunlardır ; Komple bina giydirmesi olarak,Yatak başlıklarının arkası,Salon Duvar kaplaması,Bina dış cephe kaplamaları,Antre girişleri,Tv üniteleri,Şömine üzeri  ve kenar kaplamaları ,Ofis duvar kaplamaları ve çevremizde bir çok mekanda gördüğümüz Cafe duvar kaplaması olarak kullanılabilmektedir.

Daha fazla detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz .