Uygulama şekilleri;

Yerinde uygulama: Uygulama alanları belirlenerek mimari proje için desen tasarımı yapılır. Desenlerin 1/1 şablonları üretilerek uygulama alanına yerleştirilir. Sıradaki işlem olarak başarılı ustalar çakılların tek tek elle dizimine başlar. Uygulama alanının derinliği 9 cm olmalıdır. Montaj sonrası sertleşme süresi tamamlandıktan sonra alan temizliği yapılır ve özel macun uygulanır. 1 m2 alanda taş kalınlığına göre 2600-4000 çakıl bulunur.

File Üzerine Uygulama: Çakılın usta eller tarafından file üzerine dik olarak yapıştırılması ile üretilir. Uygulama derinliği kısıtlı olan m2’ye düşen ağırlığın en azda kalması gereken ustalarımıza çalışma izni verilmeyen yada ihracata gönderilen projelerde file üzeri uygulama yapılır. Uygulamanın bitmiş derinliği 3 cm’dir.

Uygulama Yerleri;

Dış Mekan: Kapı önü, teras, balkon, bahçe, havuz çevresi gibi yerlerde granit, traverten, seramik, mermer, ahşap tarzı yer döşemeleri aralarında, bordür yada göbek olarak; bahçede çimenlik ve çiçeklik çevresinde, yürüyüş yolu, otopark, garaj zeminlerine uygulanabilir.

İç Mekan: Koridorlarda, kapı girişi, salon, balkonlarda göbek veya bordür olarak; seramik, ahşap parke, mermer, granit gibi döşemeler arasında uygulanabilir.