2.5×5 KLASİK TRAVERTEN

Klasik traverten modeli birbirinden farklı yüzlerce farklı kesim ve ebatta hazırlanabilmektedir.

Genellikle denizli bölgesindeki Taş ocaklarından çıkarılan klasik traverten fabrikamızda özenle 2.5×5 cm’ e ebatlanarak kalite kontrollerden geçtikten sonra son kullanıcıya sunulmaktadır .

Neden Tercih edilmeli ?

Klasik traverten modelinin rengi ve rustik yapısıyla bulunduğu ortam iç veya dış mekan farketmeden uyum sağlayabilecek dekoratif bir üründür. Krem renk tonlarında olan Klasik traverten 2.5x5cm ebatlarında üretilmesine sebep küçük alanlarda da kolaylıkla uygulanabilir olmasıdır. Zarif ve doğal görüntüsüyle ortamlardaki zenginliği bir kat daha artıran bu modelimiz fileli olarak üretilmektedir .

Neden Fileli Patlatma Taş?
Patlatma taşların birbirinden farklı yüzlerce ebatta üretildiği bilinmektedir. Fabrikamızda üretilen klasik traverten modelimiz 2.5×5 cm ebatlarında üretilir.Buda ürünün file üzerinde durmasına kolaylık sağlamaktadır.5×10 cm ebatlarının üzerindeki doğaltaş patlatma taş modelleri fileli olarak üretilmesi pek sağlıklı değildir.Bunun sebebi ise solvent bazlı yapıştırıcıların belli bir ebattan sonra taşı file üzerinde taşıyamamasından kaynaklanmaktadır.
Fileli olarak üretilen Doğaltaşlar genellikle 2.5×5 cm yada 5×10 cm ebatlarındadır. Fabrikamızda özenle hazırlanan bu ürünler,Ummalı bir çalışma ile işlem sırasına koyularak yapılmaktadır.
Fileli patlatma taşların uygulanması kolay ve daha uzun ömürlü olarak duvarlarınızda tutunabilmesi için gerekli çalışma fabrikamız tarafından yapılmaktadır. Bütün kolaylıkları son kullanıcıya sunabilmek için tüm Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır.

Fileli patlatma taşı satın almanızın faydaları çoktur; Fileli patlatma taş modelleri uygulama için büyük kolaylık sağlar, zamandan tasarruf ettirir. 2.5×5 cm Fileli patlatma taş çeşitlerimiz fabrikamızda 30×30 cm ebatlarında geçmeli olarak hazırlanmaktadır .Filelerin birbirine geçirilerek uygulanmasıyla çok büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Bu sayede ortalama olarak 15-20 m2 civarında bir duvarı tek bir usta kolaylıkla duvara uygulayabilmektedir.
Uygulama alanları nelerdir ?
Patlatma taşlar birbirinden farklı yüzlerce ebatlarda olduğu gibi uygulanabileceği alanlarda bir o kadar geniştir. Patlatma taşlar hem iç mekanlarda hemde dış mekanlarda kullanılabilmektedir.

Genellikle Tv arkasında uygulanma konusunda popüler olan patlatma taşlar uzun ömürlü ve doğal görüntüsüyle uygulandığı alana bambaşka bir hava katmaktadır.Patlatma taşlar uygulandığı alanda ömürlük olarak kalabilirler.Ekstra bakım gerektirmeyen bu taşlar için daha sonradan boyanmaya ihtiyaç duymamaktadır.Patlatma taşlar iç mekanlarda rutubet ve nemden korur .Yazın serin kışında soğuk havalardan sizi korur,ısıtma yada soğutma maliyetlerinizi düşürür.

Günümüzde bir çok yapı ürününde kimyasal vardır. Doğaltaşlar adını aldığı tamamen taş ocaklarından çıkarılarak el işçiliğiyle üretilmektedir ve içerisinde ekstra bir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle iç mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

İç mekanlarda kullanılan patlatma taş çeşitleri dış cephelerde de kullanılmasında bir sakınca yoktur .Patlatma taşlar günümüzde dış cephelerde bina giydirmelerinde kullanılabilir.Bahçe duvar kaplamalarında kullanılan patlatma taşlar Kışın soğuğundan yada yazın sıcağından etkilenmezler.

Bunun gibi kullanılabilecek alanlardan bir kaçı şunlardır ; Komple bina giydirmesi olarak,Yatak başlıklarının arkası,Salon Duvar kaplaması,Bina dış cephe kaplamaları,Antre girişleri,Tv üniteleri,Şömine üzeri ve kenar kaplamaları ,Ofis duvar kaplamaları ve çevremizde bir çok mekanda gördüğümüz Cafe duvar kaplaması olarak kullanılabilmektedir.

Daha fazla detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz .

Scabos traverten göz kamaştıran renk dokusuyla ve doğallığın verdiği ahenk ile mekanlara hava katmakta birebir.Scabos Traverten üretmiş olduğumuz diğer bütün modeller gibi birbirininden farklı ebatta üretilebilmektedir.
Scabos traverten 2.5×5 cm ebatlarında oluşumu 30×30 cm filelere dizilerek tamamlanır. 30×30 ebatlarındaki fileli taşlar birbirine geçerek duvardaki bütünlüğü sağlar. Scabos traverten yeni bir madenden çıkan traverten çeşididir.Son zamanlarda fazla tercih edilme sebebi birbirinden farklı bir kaç rengin karmaşasıyla doğallığı tamamen gözler önüne seren dokusu ve renginden gelmektedir.
Scabos Traverten patlatma taş çeşitleri arasında son 3 yıl içerisinde en çok tercih edilen modeller arasına girmeyi başarmıştır.İstanbul Taşçının üretim tesislerinde özenle üretilen Scabos Traverten patlatma taş çeşidi, Diğer tüm traverten modelleri gibi iç mekanda ve dış mekanda rahatlıkla kullanılabilen bir modeldir.Scabos travertenin doğadan aldığı ilhamı sizlere sunuyoruz.Scabos travertenin uzun ve meşakkatli üretim sürecinden bahsedelim biraz size .
Scabos Traverten öncelikle Burdur’da bulunan taş ocaklarından bloklar halinde çıkarılmaktadır.Bu Taş blokları Mermer ve Doğal taş atölyelerinde Plaka halinde kesilmektedir. Plakalardan çıkan küçük parçalar 2.5×5 yada 5×10 cm ebatlarında kesilir.Kesim işleminden sonra 1 günlük süre içerisinde kuruması beklenir.Kuruyan taşlar Patlatma makinesiyle kırılarak dekoratif görünüm alır.Patlatma makinesinde işlem gördükten sonra tamamı el işçiliğiyle filelere dizilerek belirli kalıplarda file arkasındaki yapıştırıcının taşları tutması beklenir.Bu süreç ortalama 1 yada 2 gün alır.Patlatma taşlar kuruduktan sonra özel olarak hazırlanan kolilere dizilir.Kolilere dizilen ürünler artık satışa ve uygulanmaya hazırdır.İstanbul Çekmeköy bölgesindeki depomuzda tüm ürünlerimiz stoklu olarak hazır halde satışa sunulur.Çekmeköy’deki merkez depomuz tüm İstanbula ve tüm türkiye geneline hizmet verecek şekilde personel ve teknik açıdan hazırdır.En ucuz dekoratif taş kaplama modelleri Mağazalarımızda ve depomuzda mevcuttur.
Patlatma taş kaplama modellerinin mekanlarda kullanımı gittikçe yaygınlaşmaya başladığından dolayı kendi üretim tesislerini kuran İstanbul Taşçı Birbirinden farklı 90 model Dekoratif Duvar kaplama taşı modellerini kendi üretmeye başlamıştır. Patlatma taş çeşitlerinin fiyatları ürünün cinsine göre ve ebatlandırılmasına göre değişmektedir.En ucuz patlatma taş çeşitlerini bulabileceğiniz modeller size bir telefon kadar yakın . Doğal taş kampanyaları için bizi arayabilirsiniz.

Patlatma Taş Nedir?
Patlatma Taş, doğal taşların özel makineler kullanılarak kırılması ile üretilen fileli veya filesiz duvar kaplama ürünüdür. Taşın makinede sıkıştırılarak kırılması sonucunda üretildiğinden “Patlatma Taş” ismi verilmiştir. Patlatma Taş üretiminde en çok tercih edilen doğal taşlar; Mermer, Traverten ve Limra’dır.
Patlatma taşlar ekstra bir kimyasal kullanılmadan tamamen doğal madenlerden çıkarılmaktadır,Bu nedenle doğaltaş’lar uzun ömürlüdür.Patlatma taşların kullanılabileceği alanlar isteğe göre değiştirilebilir.
Patlatma taş kaplama ürünleri tüm mimari projelerde ve bina dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Patlatma taş duvar kaplama modelleri renk ve ebat seçenekleriyle yüzlerce seçenek oluşturmaktadır. Doğaltaş patlatma taş modellerinin çeşitlerini Ümraniye Modoko bölgesinde bulunan mağazamızda ve Çekmeköy’de bulunan Merkez depomuzda sürekli olarak bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için tıklayın

aldora-mobilya-dogal-tas-cephe-kaplama-1

Aldora Mobilya Modoko Mağaza Dış Cephe Kaplama

aldora-mobilya-dogal-tas-cephe-kaplama-2

Aldora Mobilya Bizi Tercih Etti.

aldora-mobilya-dogal-tas-cephe-kaplama-3

cihangir-mobilya-tas-kaplama-1Bir önceki yaptığım paylaşımda belirttiğim gibi bu sefer de sizlere Modoko ’da yaptığımız uygulamalar ve yıllardır çalıştığımız firmalardan bahsediyor olacağım.
Mobilya ve dekorasyon dehası olan ve modern ürünler ile her zaman kalitesini koruyan Cihangir Mobilya’dan başlayalım…

1974 yılında Modoko ‘da kurulan Cihangir Mobilya, değişik sektörlerde başlayıp daha sonra mobilya ya geçmiş bir mağaza. Markaya ismini veren Cihangir Erol’un Asıl işi Mobilya presçiliği. Daha sonra mobilya sektörüne hızlı bir geçiş yapan Cihangir Mobilya, babadan oğla geçen bir marka ve asıl firmanın kurucusu baba Hasan EROL.
Başladığı günden bu yana modern tarzda hizmet veren marka, kişiye özel tasarımlar yapıyor.
Modoko’nun en köklü ve tanınmış mağazalarından biri olan Cihangir Mobilya, hem mülk sahibi hem de işletmeden anlayan bir anlayışla yönetiliyor.
İstanbul Taşçı olarak yıllardır birlikte çalıştığımız Cihangir Mobilya;
Kendi mağaza dekorlarında duvar kaplama ürünlerini her zaman firmamızdan tedarik etmektedir.
Cihangir Mobilya aynı zamanda anahtar teslim işler yapıyor. Ve bu şekilde yaptığı proje bazlı çalışmalarda duvar kaplama taşlarında ürün seçimi konusunda her zaman fileli patlatma taş, antik tuğla, modern tuğla, çakıl taşları ve doğal taş lavabo’lar gibi birçok ürünü uygularken firmamızı tercih etmektedir.
Dudullu’da Mobilyanın başkenti olarak bilinen Modoko’da birçok firma ile birlikte projeler yürütüyoruz.cihangir-mobilya-tas-kaplama-2
Cihangir mobilya gerek iç mimari ekibiyle gerek montaj ekibiyle harika işler yaratıyor.
Biz İstanbul Taşçı olarak onların üzerinden bir yükü kaldırıyoruz, çünkü doğal taş kaplama uygulamaları için her türlü desteği sağlamaktan kaçınmıyoruz.
En önemli tercih sebeplerimizden biri ise duvar kaplama taşlarını satıyor olmamızdan ziyâde uygulaması içinde her türlü usta desteğini veriyoruz.

Yaptığımız her uygulamanın profesyonel ustalar tarafından yapılmasına özen gösterip, en iyi ürünü en iyi kalitede uygulamaktan gurur duyuyoruz.
Modoko’ya Gittiğiniz de Cihangir Mobilya’ya uğrarsanız eğer duvar taşlarına bakmadan geçmeyin, birbirinden farklı yüzlerce model yanı başınız da
Merkez Showroom’umuz Kadıköy, Beşiktaş, Nişantaşı, Florya, Bostancı yâda Etiler’de değil.
Modoko’nun 300 metre yakınındayız. Sizde doğal bir hava almak istiyorsanız, evinize iş yerinize doğal taş uygulaması yaptırabilirsiniz.
Herkese bol dekorlu, mutlu günler diliyorum.

patlatma-tas-istanbultasci-blogBilindiği üzere Mermer, Granit, Traverten gibi doğal taşlar mimaride yapı ve dekorasyonlarda büyük rol oynamaktadır. Özellikle son yıllarda rehavet gören Traverten, Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında teknolojinin el verdiğince, fayans, patlatma, file üstü mozaik vs. gibi çok çeşitli şekillerde işlenip evlerimizde ve diğer mekânlarda yerini almıştır.

Patlatma taşlar
(2.5*5 ) – (5*10 )ebatları fileli olarak üretilebilmektedir.
Daha büyük ebatlardaki ürünler file üzerinde çok sağlıklı durmayacağı için fileli olarak üretilmemektedir.

Kolay uygulanabilirliği ve uzun ömürlü olması sebebiyle patlatma taşlar içerisinde en çok tercih edilen tür traverten patlatma taşlardır. Uygulandığı dış alanlarda iklim değişikliklerinden etkilenmeyeceği için bu taşlarda renk değişimi olmayıp görüntüsünden pek bir değer kaybetmez. Dekoratif traverten patlatma taşı ihtiyaca göre iç ve dış mekân dekorasyonlarında veya kaplama taşı olarak kullanılabilmektedir.

İhtiyaç ve zevkinize göre kullanım alanları, Firmamızın 14 yıllık deneyimlerimize dayalı olarak sizlere sunulmaktadır.

Son zamanlarda Toplu Konut projelerinde ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Kapsamında Müteahhitlerin Tercih ettiği “Komple Bina Giydirmesi & Fransız balkon alınlarında,
Bireysel Müşterilerimizin “Yatak başlıklarında, Salon duvar kaplamalarında, Antre girişlerinde, TV ünitesi arkalarında genel olarak kullanılmaktadır.

Aşırı Dekoratif olması sebebiyle bahçe duvarı taş kaplamasında, şömine bacalarında, süs havuzların duvarlarında ve merdiven yan duvarlarında dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır.
Bunlarla beraber çok hızla yaygınlaşıp, Otel giriş ve oda duvar kaplamalarında, Ofis duvar kaplamalarında, Mağaza vitrinlerinde ve dekoratif özellik taşıyan bütün yüzeylerde güvenle kullanılan yegâne kaplama malzemesidir.

Kaba sıvadan sonra düzgün yapılan ince ve taze sıva üzerine fileli taş plakaları takoz yardımı ile geçmeli olarak uygulanmaktadır.

Bakımı kolay olan bu ürünün doğru zamanda doğru ürünleri kullanarak ömür boyu doğal güzelliğini ve dayanıklılığını korumaktadır.
Koruyucu kimyasal seçimi de çok önemli olup, ürünün yapısına uygun kimyasal doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Koruyucu kimyasallarda su itici, leke itici, ıslak görünümlü vs. olarak değişmektedir.
Kullanacağınız ürünle ilgili koruyucu kimyasal ve vernikler ile ilgili bilgiyi İstanbul Taşçı mağazalarından ya da bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

istanbul-tasci-tas-kaplamaMüşterilerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan doğal taş ‘ın avantajları.
Bu yazımda sizlere doğal taşların iç ve dış mekânlardaki dekorasyona artı yöndeki etkilerinden bahsediyor olacağım.

Öncelikle özet olarak taş duvar kaplama olayı son 20 yıldır günümüz teknolojisiyle her gün biraz daha gelişmekte olup sürekli yeni modeller, yeni tasarımlar ve doğal taşa çok benzeyen yapay modelleri de bünyesine eklemektedir.
Doğal taşlar yoğunlukla Denizli, Burdur,Afyon,Balıkesir,Çanakkale,Antalya bölgesinde çıkarılmaktadır. Traverten; Mermere göre daha çok gözenekleri ile bilinen doğal taş çeşididir.
Mermerler ise daha düz bir yapıya sahiptir.
Genel özelliklerinden bahsettiğim doğal taşlar genellikle iç mekânlarda; Cafe duvar kaplamaları, Restoran Taş kaplamaları, TV arkası taş kaplaması, Salon duvar kaplaması, Antre girişlerinde, Şömine üzeri ve çevresi taş kaplamalarında, Mağaza vitrinlerinde, Ofis duvar kaplaması, Otel duvar ve oda kaplamalarında kullanılmaktadır.
Dikkatinizi çekerim! Bütün yaşam alanlarımızda var bu doğal taşlar, her yerde kullanılabiliyor.
En iyi tarafı ise ekstra bir bakım gerektirmiyor, solma, çizilme, ya da eskime gibi

Dış mekânlarda da kullanılan doğal taşlar müteahhitlerin son zamanlardaki en büyük tercihlerinden biri haline gelmiştir.
Uygulaması kolay ve uzun ömürlü olan doğal taşlar yağmur suyuyla kendini temizleyebilen, uzun yıllar dokusunu ve rengini kaybetmeyen bir yapıya sahip olduğundan dolayı komple bina giydirmesi, ya da dekoratif görüntüyü zenginleştirmek amaçlıda kullanılmaktadır.

Dış cepheden bahsederken sadece bina cephe giydirmesi ya da kısmi kaplamalarla kısıtlı kalmamak gerekir. Gelin birlikte ufkumuzu genişletelim biraz

Herkes bahçe duvarlarının güzel görünmesini ister, sizde istersiniz biliyorum…
Güzel bir bahçeniz var, etrafı çevrili doğal olarak, çünkü sizin özel mülkünüz.
Genellikle böyle alanları duvarlar ile örüp etrafına basit bir sıva ve üzerini bir boya ile kapatıyorlar. Peki, yeşilliklerle kaplı güzel bahçenizin duvarlarını taş kaplamayı düşündünüz mü?
Aranızda düşünenlerde var, daha hiç aklına getirmeyenlerde var… Peki, neden bahçe duvar kaplaması yaptırmalısınız?
Bahçe duvar kaplama taşları için kullandığımız Dekoratif duvar taşları mekânınızın çevresine bir kere uygulama yaptıktan sonra uzun yıllar kullanabileceğiniz bir maddedir. İşte bu yüzden bizi tercih edebilirsiniz!
Duvar boyaları zamanla solar, yıpranır. Siz gelin doğal taşlardan vazgeçmeyin. Uygun doğal taş fiyatlarımızı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
Dekoru bol, mutlu günler diliyorum..

iç mimarlık taş kaplamaMerhaba bugün de konularımızın en büyük parçalarından birisi, mekânlarımızın estetik uzmanlığını üstelenen İç mimar ve dekorasyon işleri yapan kişilerin tercih sebepleri ve neler kullandıklarından bahsediyor olacağım.

İç mimar denince aklınıza gelen profili biraz da olsa tahmin edebiliyorum.
Öncelikle iç mimar nedir buna bir açıklık getirelim…
İç mimarlık, her türlü kapalı ya da yarı açık mekânı, o mekânın işlevine uygun bir biçimde, strüktürel ve estetik değerlerini göz ardı etmeden düzenlemektir. Kısaca tanımlayacak olursak “İç mimarlık mekâna anlam katma sanatıdır.”

Peki, bu sanatkârlar mekânların estetiğini aynı zamanda doğallığını nasıl koruyor ya da sağlıyorlar, bu sorunun cevabına açıklık getireceğim.

İç mimarlar genelde iç mekan düzenlemesinden iç mekan mobilyalarının üretilmesinde hatta mekanların temasını yansıtan duvarların nostalji yada modernliğini belirleyerek özenle seçtikleri bu konsepti yansıtmalarıyla ünlülerdir.
İç mimarlar vintage konseptlerde, genellikle temayı yansıtmasında büyük rol oynayan duvar kaplama ürünlerini kullanırlar.
Bu listenin başında İstanbul Taşçı üretim tesislerinde imal edilen Antik tuğla modelleri yer almadır. Son yıllarda nostaljik mekanların güzelliğine güzellik katan Antik tuğla modelleri iç mimarların bir çok uygulamasında yer almaktadır. İç mimarların en sevdiği en çok tercih ettiği bu ürün neden ve nasıl her yerde uygulanabiliyor diye merak ettiyseniz eğer size birazcık ipucu verebilirim.

Antik tuğla modelleri yapay olmasının getirdiği avantajlarıyla her mekâna uyum sağlamaktadır. Antik tuğla modelleri evlerde, ofislerde, mağaza vitrin kaplamalarında, otel odalarında, oturma odası duvar kaplamalarında ve hatta bazen iç mekânların dışına dahi taşıp bina dış cephe kaplamalarında, bahçe duvarı kaplamalarında dahi kullanılmaktadır.
Antik tuğla modelleri renk ve desen seçenekleriyle her türlü mekâna uyum sağlamakla birlikte ilerleyen zamanlarda dekorunuzu değiştirdiğiniz zaman yâda sıkıldığınızda kat kat boyanabilen bir üründür.
Antik tuğla modelleri aynı zamanda modern mekânlarla uyumludur.
İç mimarlarımızın zevkle kullandığı bu modellerimizi İstanbul’da ki en geniş kapsamlı tabir-i caiz’se mobilya fuarı olan Anadolu yakasının en gözde mobilya kenti MODOKO ’da bir çok firmanın bulunduğunu çoğumuz biliyor.
Bu firmalarda her türlü konsept var, nereye giderseniz gidin Vintage konsepti olan bir yerde de Doğal taş görebilirsiniz,
Aynı anda hem modern hem antik oluşu en çok tercih edilme sebeplerinden biridir.
Çekmeköy Çavuşbaşı Caddesi’nde bulunan üretim tesisimizde sürekli olarak üretilen tuğla modellerimizin yanı sıra doğal taş çeşitleri de bulunmaktadır. 11 yıldır aynı yerde üretim ve faaliyet gösteren firmamız doğal taş üretimi de yapmaktadır.
Hep Tuğla’dan bahsettim sizlere, peki ya doğal taşlar?ic-mimarlik-dogal-tas-2

Doğal taşlar adıyla birlikte anıldığı gibi doğallığı ve estetiği bir arada tutan, yılların eskitemediği ve boya gereksinimi duyulmayan muhteşem bir üründür.
Maliyeti boya, duvar kâğıdı gibi ürünlere orantılarsak onlardan biraz daha yüksek kalabilir fakat uzun ömürlülük, dayanıklılık ve estetiğiyle kıyaslarsak büyük kâr etmiş olursunuz.
Çünkü doğal taşlar ekstra bir bakım istemezler, leke tutmazlar, yıkanabilirler, deforme olabilecek bir ürünler değildir.
Bunu iç mimarlar çok iyi bilirler ve birçok uygulamalarında kullanırlar.
Doğal taşlar zeminlerde ve duvarlarda boy gösterebilir, yelpazesi çok geniştir.
Travertenler birçok yerde karşımıza çıkar, zemin uygulamalarında traverten ve mermerler çok tercih edilir.

Travertenlerin birçok çeşidi vardır. Duvarlarda genellikle patlatma taş modelleri tercih edilir.
Dokusu rengi ve delikli yapısıyla doğallıktan asla ödün vermezler.
Patlatma taş çeşitlerinde mermerler de yer alır ve hepsinin güzelliği birbirinden başkadır.
Günümüzde Cafe duvar kaplamalarında, Bina dış cephe kaplamalarında dahi görebilirsiniz.
Dekoratif görüntülere renk katan tüm mimar ve dekorasyon işi yapan arkadaşların İstanbul Taşçı’yı ziyaret etmelerini onlar için bir artı olarak görüyorum.
Hepinize bol yeniliklerle dolu mutlu günler diliyorum.

mugla-beyaz-mermer-patlatma-mozaik-2Bugün sizlere isminden de tahmin edebileceğiniz gibi Muğla ilimizden çıkarılan Muğla beyaz mermerden bahsetmek istiyorum.
Her Traverten ve mermerin olduğu gibi Muğla beyazı patlatma taş’ın da kendine özgü bir havası vardır.Duvar kaplaması için kullandığımız bu patlatma taş’lar ( traverten-mermer-diğer doğal taşlar ) filelere yapıştırılmadan önce küçük ebatlara indirilmiş, doğal yüzeyleri görülebilmesi için özel olarak kırılmıştır. İstendiğinde bu taşlar tamburda eskitilerek, yüzeyi dere taşları gibi daha yumuşak ve pürüzsüz bir şekilde sokulabilir.

Muğla mermeri travertenlerden daha az deliklere sahip olup üzerindeki simli görüntüsü çok hoş ve zariftir. Üzerindeki parlayan simler adeta ışıklarla dans etmektedir.
İstanbul Taşçı olarak Muğla mermeri (patlatma taş) modelini 2007 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize kesintisiz olarak üretimi ve tedariğini sağlamaktayız.

Sadece bununla kalmayıp patlatma taş çeşitlerinde ortalama 50 farklı ebat ve model de duvar ve zemin kaplama taşlarının imalatını ve satışınıda yapmaktayız.
Sipariş üzerine özel ebatlar ve modeller ile taleplerinizi iletişim bölümünde bulunan mail adresi ve iletişim numaralarını arayarak bizden bilgi alabilirsiniz .
Modoko bölgesine yakın olan duvar kaplama ve zemin kaplama taşlarının canlı olarak teşhir edildiği merkez mağazamız (İstanbul Taşçı Modoko)’da tüm doğal taş,yapay taş, patlatma taş,duvar paneli (fiber panel-polyester panel) ve zemin kaplama taşlarının örneklerini görebilirsiniz.
Bir sonraki yazımda sizlere Ümraniye-Dudullu bölgesinde bulunan Modoko’da ki firmaların duvar kaplaması ile dekorlarında kullandığı ürünlerin resimlerini ve uygulandığı alanları paylaşıp sizleri aydınlatmak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimden geleni yapacağım.

Sizler de bana direkt ulaşmak için 0(216) 526 26 24 numaralı sabit telefondan ya da 0(535) 105 01 05 numaralı gsm hattımdan bana ulaşabilirsiniz.
Görüş ve önerileriniz benim ve firmamız için çok önemli. 🙂
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere,
Bol dekorlu günler diliyorum…mugla-beyaz-mermer-patlatma-mozaik-1