gri-tuglaUzun zamanlardan sonra imalatımıza yeni Tuğla renkleri ekledik. Koyu Gri ve Açık Gri ( Brüt Beton Rengi ). Gri tonlarının son zamanlarda popüler olmasıyla bizde Tuğla ürün grubumuza Gri seçenekleri ekledik. Aynı zamanda gri seçenekler arasında EXMOLD adlı yeni ürünümüzde var. Şu brüt beton görüntüsünü kim keşfetti çok merak ediyorum.koyu-gri-tugla Yani taş kaplamayı unutup sonra burası güzel olmuş mu dediler sizce. Gerçekten güzel bir uygulama ama yine her popüler ürüne olduğu gibi bu seçeneğimizde sıradanlaşmaya doğru ilerliyor. Brüt beton görüntüsü sıradanlaşmadan Antik Tuğla çeşitlerimize gri tonlarını eklememiz iyi oldu doğrusu.

Ahşap ( ağaç ) dokulu tuğla rengimizin deneme numunelerini çıkarttık ve ilk günden itibaren ilgi görmeye başladı. Sanki bu renk konusunda biraz geç kalmış gibiyiz. Kendimizi böyle hissetmemize sebep olan durum siparişlerin yoğunluğu oldu. Tabii ki ilk yapmamız gereken şeyi yaptık, günlük üretim kapasitemizi arttırdık. Ahşap dokulu tuğla‘mızın ana rengi Kahve olduğu için, Kahve tuğla ile bir arada kullanılabiliyor. Örneğin 10 m2 bir duvarda; 7 m2 Kahve Tuğla 3 m2 Ahşap dokulu tuğla karıştırılarak kullanılabilir. Ve ya siz bu oranı değiştirebilirsiniz. Yani çevredeki renkler ve istenilen dokuya göre oran değiştirilebilir.

Derz seçenekleri konusuna gelirsek eğer, Brüt beton rengi olan tuğlada; çimento rengi yani yine brüt beton rengi derz veya biraz daha koyu tonlar da bir derz kullanılabilir.

Koyu Gri tuğlamızda bizim tavsiyemiz tuğla ile aynı renk derz kullanılması. Tabii duruma göre tuğla renginden daha açık renkte bir derz uygulaması yapılabilir. Daha koyu renk derz tavsiye etmiyoruz.

Ahşap ( Ağaç ) Rengi Tuğla

antik-ahsap-rengi-tugla

Ahşap dokulu tuğlamızda seçenekler çoğaltılabilir. Ama bizim tavsiyemiz çimento rengi yani brüt beton rengi derz uygulanmasıdır.
Tavsiyelerimizi dikkate almanızı umuyorum…
Yeni projelerinizde kullanmanız dileğiyle… Bol dekorlu günler dilerim…

antik-tugla-renkleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın