2exmold-duvar-kaplama-2016 yılında yeniden modernize edilmiş olan ve daha önce hiç görmediğiniz ışıkların arasındaki gölgelerle adeta dans eden cazibeli ürünümüz Exmold’u sizlere sunuyoruz.

Exmold Beton görünümlü olup farklı çeşitlerde kullanılmaktadır, İstanbul Taşçı Ar-Ge ekibinin yapmış olduğu titiz ve mimari tasarımlar sonucu dekoratif görünüm yakalamak için kullanılabilecek trend modellerimizden biridir.

Exmold iç ve dış mekânlarda uzun yıllar kullanılabilir. Uzun süren araştırmalarımız sonucu Exmold belirli testlere tabii tutularak iç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir olup, ilerleyen süreçlerde dekorunuzu değiştirdiğinizde boyanabilir olmasıyla hem cebinize hem de mekânlarınızın estetiğine büyük artısı olacaktır.

Merkez mağazamız olan İstanbul Taşçı Modoko’da vitrinimizde görebileceğiniz yılın en yaratıcı modeli olan Exmold farklı dizilim ve görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.
Fiyatı ve kalitesiyle geleceğin ürünü olacağını düşündüğümüz Exmold sadece İstanbul Taşçı Üretim tesislerinde üretilmektedir.

Exmold ürünümüz birbirinden farklı yüzlerce dekorun içine eklenebilecek ekstra modern ürün olmasının başlıca sebeplerinden birisi çimento esaslı olmasıdır. Boyanabilir olması her türlü alana uyum sağlamasında büyük kolaylık sunar.
Exmold’un içerisinde bulunan ( 7 cm ) genişlik ve ( 9 cm ) uzunluğundaki boş kısımları yaratıcı ürünler ile destekleyebilirsiniz.

Bu bölümde satın almış olduğunuz Exmold ile ilgili dekor ve alanlarınıza uyum sağlaması konusunda fikirlerimizi size sunuyoruz.

Örneğin; Ahşap Ağırlıklı mekânınızın konseptine exmold nasıl uyum sağlar?
Exmold’ daha öncede belirttiğimiz gibi ortasında 7 cm civarında açılı bir boşluğu vardır.
Bu boşlukların belli kısımlarını ya da tamamını ahşap ile doldurup mekânınızdaki antik görüntüyü Exmold ile birleştire bilirsiniz. Bu uygulama ile Exmold ortamınıza ayak uydurmuş olur.
Exmold vintage ortamlara ayak uydurduğu gibi aynı zamanda modern konseptlerde harika bir görünüm ortaya koymaktadır.exmold-duvar-kaplama-5

Modern Ortamlara Uygulama örneği;
Harika bir fikir olan taşları doğal ışıklar ile süslemek son zamanlarda en çok yapılan işlemlerden bir tanesidir.

Peki ya Siz Exmold’unuzun arasından ışıklar çıkarmaya ne dersiniz?
Dekoratif Taş uygulamasında kullanılan Exmold’un ortasında bulunan boşluklardan dilediğiniz renkte reklâm ve tabela uygulamalarında kullanılan (pleksi) ürününü kullanabilirsiniz.

Uygulama Detayları; Uygulama yapılacak duvarın önüne istediğiniz ışık almasını istediğiniz noktaların ölçüsünü alıp, reklam & tabela firmalarından ölçtüğünüz ebatta pleksiyi alıyoruz.

Pleksiyi uygulama yapacağımız duvara monte etmeden önce arkasından şerit led ile uygun seviyede ışık alacak kadar led çekilmesi gerekmektedir.
Işıklandırma işlemi yapıldıkdan sonra almış olduğunuz pleksiyi led ışıklardan 7 cm ön tarafında olacak şekilde çelik karkas yada aleminyum profil kullanarak montajını yapabilirsiniz.
Sonrasında en heyecanlı kısıma geçiyoruz
Exmold’ları sabitlediğiniz pleksinin üzerine şeffaf silikon yardımı ile kenarlarından taşmayacak şekilde ürününüze sıkıp yapıştırın.
Kuruma işlemi bittikten sonra Ledleri açma vakti gelmiş demektir!exmold-duvar-kaplama-3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın